• kenburns1
  PHP
  ASP
  YAZILIM
  ‹ php
  Code
  ? ›
  Web
  Yazılım
  Kontrol Tamamen Sizde Olur
  Yönetimi ve Güncellemesi Kolay
  Çok düşük maliyetler
  Büyük faydalar sağlar
  İşinizi büyütür ve yaygınlaştırır

Web tabanlı yazılımların avantajları

Dağıtık konumlardan kullanım (şube, fabrika, depo, saha, seyahat)
Ağ sistemi dünyanın en ucuz ağı olan Internet
Yazılım indirme, yükleme, kurma vb. gerekmez. Standart web tarayıcılar ile kullanım
Destek personeli ihtiyacının yok denecek kadar az olması
Bakım ve geliştirme kolaylığı
İşletim sistemi ve donanım bağımsızlığı
Mobil cihazlarla da kullanım

Yazılım Nedir?

Yazılım; elektronik parçaların birbiriyle haberleşmesini sağlayarak kullanıcısının iş süreçlerini kısaltan, iletişimi sağlayan, verimliliği arttıran çeşitli görevler için hazırlanmış programlardır. Günümüzde en çok geliştirilen yazılım türleri; web yazılım, mobil yazılım ve masaüstü yazılımlardır. Birkaç yıl öncesine kadar masaüstü yazılımı yaygın olarak kullanılmaktaydı fakat İnternetin tüm dünyada yaygınlaşması ve hızlanmasıyla birlikte web yazılım ve mobil yazılım daha çok üretilmeye başlandı. Hızlı yayılmasının nedenleri; kolay kurulum ve kullanıcısına hızlı ulaşması ve ihtiyaçları net olarak karşılmasıdır.

Web Yazılım Nedir ?
Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan addır. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşımaktadır. Örnek olarak bir web sitesiyaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz... Yönetim için panele girdiğinizde, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar ya da sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını istiyorsunuz... İşte bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez ama yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Web yazılım yapan kişilerle çalışmanız sizin için iyi olacaktır.


Web Yazılım Nerede kullanılır ?
Web yazılım genel olarak web sitenizde farklı özellikler istediğiniz zamanlarda gereklidir. Kendi projenizi oluşturduğunuzda bir web yazılımcı ile çalışırsanız, projeniz hem dahakaliteli hem de yönetilebilir olacaktır. Web yazılımcılar size bir şablon hazırlayıp, isteklerinize göre bu şablonu düzenleyeceklerdir. Unutmamalısınız ki; web sitesinde erişilebilirlik ne kadar üst seviye olur ise o kadar faydalı kullanım sağlayacaktır.


Web Yazılım Yaptırmalı mıyım ?
Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentilerinizle alakalı gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi düşünüyorsanız, bu tür web sitelerinde yazılımcılar ile çalışmak son derece etkili sonuçlar verecektir. Lakin bir site yaptırıp içerisine herhangi birşey eklemeden sürekli sabit halde kalacak yazılar düşündüğünüzde o zaman ihtiyacınızın fazlası olacaktır.


Özelliklere göre fiyat yükseleceğinden, fiyat bilgisikonusunda şaşkınlıklar yaşamanız da normaldir. Fakat web yazılımı işi uzun süreli ve dikkat gerektiren iş olduğundan, bir kere yaptırıp arkanıza bakmayacağınız şekilde siteler almaya dikkat ediniz. Zira ucuza site yaptırayım diye her gün telefon trafiği yaptığınız bir işten ne siz memnun olursunuz ne de Google amca...

Referanslarımızdan Bazıları

100 lerce referansımızdan bazılarını referanslar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Önemli Başlıklar

Hosting Hizmetleri

Hızlı hosting

Web Hosting
Web Tasarım

Kurumsal web tasarım

Responsive mobil tasarım
Alan Adı Kaydı

Domain kaydı yaptır

Domain Kaydı

Eğitim

Kesintisiz Güç Kaynakları Ambalaj Makinası | Ambalaj Makineleri Umre Turu Temizlik ve İlaçlama
Copyright © 1998 - 2018 ( bilnet.com.tr Her Hakkı Saklıdır )
tasarım ve google seo google seo